Tytuł wydarzenia:

Z klasyką przez Polskę – Zuzanna Nalewajek (mezzosopran) oraz Paweł Sommer (fortepian)– Polski Impresariat Muzyczny

Przykładowy opis wydarzenia:

Wstęp

Zapraszamy na koncert z cyklu „Z klasyką przez Polskę” organizowany przez Polski Impresariat Muzyczny. Już 29.07.2023 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Nowogrodzie Bobrzańskim wystąpią Zuzanna Nalewajek (mezzosopran) oraz Paweł Sommer (fortepian)

Co wykona/wykonają artysta/artyści

Program:

Mieczysław Karłowicz (1876-1909)

Zasmuconej [sł. Kazimierz Gliński]

Czasem, gdy długo na półsennie marzę [sł. Kazimierz Tetmajer]

Pod Jaworem [sł. ludowe Unterm Ahorn tłum. Ella von Schultz-Adaiewsky]

Z nową wiosną [sł. Czesław Jankowski]

Fracis Poulenc (1899-1963)

Z cyklu 8 Chansons polonaises [8 Pieśni Polskich] FP 69

Wianek [sł. Franciszek Kowalski]

Odjazd [sł. Stefan Witwicki]

Polska młodzież [sł. ludowe]

Ostatni mazur [sł. ludowe]

Pożegnanie [sł. Maurycy Gosławski]

Biała chorągiewka [sł. Raynold Suchodolski]

Wisła [sł. ludowe]

Maurice Ravel (1875-1937)

Jeux d’eau [Igraszki wody] na fortepian solo

Franz Schubert (1797-1828)

Die Rose [Róża] D. 745b [sł. Friedrich von Schlegel]

Johannes Brahms (1833-1897)

Wie Melodien zeiht es mir [Jak melodie przyciągają mnie] Op. 105 nr 1

[sł. Klaus Groth]

Karol Szymanowski (1882-1937)

Tam na błoniu błyszczy kwiecie [sł. Franciszek Kowalski]

O mój rozmarynie [sł. autor nieznany]

Leci liście z drzewa [sł. Wincenty Pol]

Stanisław Moniuszko (1819-1872)

Gdyby kto mnie kochał szczerze [sł. Jan lub Aleksander Borejko Chodźko]

Co to za kwiatek [sł. ludowe]

Kukułka [sł. ludowe]

Władysław Żeleński (1837-1921)

Jaśko spod Sącza [sł. Maryla Wolska]

[Ogólne informacje / skrót biogramu artysty]

O artyście:

Zuzanna Nalewajek – Jest studentką ostatniego roku wydziału wokalno-aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Izabeli Kłosińskiej. Jest także uczestniczką Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademii Operowej, działającej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie kształci swój warsztat wokalny pod okiem artystów takich jak Olga Pasiecznik, Matthias Rexroth, Eytan Pessen, Tomasz Konieczny, Lech Napierała oraz Mariusz Kwiecień.

Paweł Sommer – Pracownik Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W 2008 roku ukończył z wyróżnieniem studia na tejże uczelni w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn. Tam też niedługo potem rozpoczął pracę na Wydziale Wokalno-Aktorskim na stanowisku wykładowcy. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacje o Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca oraz Polskim Impresariacie Muzycznym:

O Narodowym Instytucie Muzyki i Tańca

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca realizuje projekty twórcze, wydawnicze, naukowe i stypendialne. Tworzy nowe standardy współpracy artystów i instytucji. Zespół NIMiT-u codziennie dba o to, by polscy muzycy i tancerze mogli się stale rozwijać i prezentować swoje dokonania nie tylko w kraju, ale i za granicą.

Cykl koncertów „Z klasyką przez Polskę” organizowany w ramach Polskiego Impresariatu Muzycznego to jeden ze sztandarowych projektów służących zwiększeniu zainteresowania muzyką klasyczną w małych miejscowościach. Dzięki niemu publiczność, która na co dzień nie ma możliwości słuchania muzyki klasycznej, może poznać dorobek słynnych twórców i uczestniczyć w koncertach na najwyższym poziomie z udziałem wybitnych wykonawców.

Współorganizatorzy do oznaczenia:

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca (NIMiT)