SPOTKANIE AUTORSKIE Z EWĄ NOWAK (22.03.2022)

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki Biblioteka Publiczna gościła po dwunastu latach Panią Ewę Nowak. Autorkę książek dla dzieci i młodzieży, publicystkę, dziennikarkę oraz pedagoga.
W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy „Sówki” z Miejsko-Gminnego Przedszkola przy ulicy Szkolnej w Nowogrodzie Bobrzańskim. Pisarka opowiadała z jakich elementów składa się książka, jak powstają oraz skąd czerpie pomysły na napisanie kolejnych. Grupa „Sówek” z zachwytem uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego pisarka w formie zabawy omówiła i zachęciła do przeczytania książeczek z serii Pomóż mi przetrwać. Dzieciom pomimo, że nie potrafią czytać bez problemu udawało się odgadnąć za pomocą ilustracji i pomocy Naszego Gościa tytuły książeczek.
Na zakończenie spotkania dzieci poprosiły autorkę, aby bohaterem Jej następnej książki był boberek – maskotka Nowogrodu Bobrzańskiego. Pani Ewa Nowak uznała, że to świetny pomysł!

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego