Daniel Kocuj

11 maja 2022 Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie Bobrzańskim w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem: „Biblioteka – świat w jednym miejscu” zorganizowała dla młodzieży z naszej gminy spotkanie autorskie.

Pan Daniel Kocuj, autor książki „Bike’owa podróż z Sydney do Szczecina” jako nauczyciel, podróżnik, nawiązując świetny kontakt z młodzieżą poprowadził wyjątkowe spotkanie. Zabrał Nas, słuchaczy na wyprawę przez piękną i niebezpieczną Australię oraz wiele egzotycznych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Prawdziwa historia, ludzie, miejsca, przygoda, aż chciałoby się to wszystko zobaczyć na własne oczy. W niejednym słuchaczu rozbudził marzenia i pasje. Na koniec spotkania, podczas żywiołowej dyskusji z młodzieżą podróżnik zachęcił do przeczytania książki, która jest dostępna w Bibliotece Publicznej. Zapraszamy!

Z tylnej okładki książki:

Daniel Kocuj urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Po ukończeniu jednoczesnych studiów magisterskich na kierunku Business and Languages w Edynburgu wykładał języki angielski i niemiecki na politechnice Miasta Meksyk. Uczył tych języków także w Chinach i Wietnamie. Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobył pracując w jednej z warszawskich korporacji. Zdobyte kompetencje okazały się przydatne w realizacji wielkiego marzenia: przejechać rowerem z Sydney do Szczecina.

Daniel Kocuj jest autorem bloga www.bike2.be oraz wielu artykułów, drukowanych w czasopismach „Żagle” oraz „Rowertour”; jest też laureatem nagrody „Rowertour” za najlepszą wyprawę 2012 roku.