Informujemy, że na podstawie decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zielonej Górze nr M-483/HK-152/2026 z dnia 22.06.2026 r., na kąpielisku przy ul. Fabrycznej w Nowogrodzie Bobrzańskim wprowadzony został
TYMCZASOWY ZAKAZ KĄPIELI
Decyzja została wydana w związku z wystąpieniem zakwitu sinic. Jest to zjawisko naturalne, pojawiające się okresowo w zbiornikach wodnych, szczególnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, takich jak wysokie temperatury, duże nasłonecznienie.
Zakaz obowiązuje do czasu uzyskania poprawy jakości wody oraz wydania kolejnej informacji umożliwiającej ponowne korzystanie z kąpieliska.
O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.
Prosimy śledzić nasze komunikaty 

